شنبه, 12/23/1399 - 10:21 saeed

امسال از هزینه های اردوی راهیان نورکشور به بازسازی شهر زلزله زده سی‌سخت اختصاص می یابد

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور و فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه گفت : تمامی هزینه اعزام و اسکان راهیان نور کشور که با مشارکت های جهادی تامین می شود برای دو بخش بازسازی شهر سی سخت و ارتقاء سلامت در خوزستان اختصاص می یابد. سردار عباس مطهری در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد گفت :این ظرفیت با ساماندهی گروه های جهادی سپاه پاسداران در شهر سی سخت و با مشارکت دیگر ادارات نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای بازسازی عملی می‌شود.


 
 وی در بازدید از منازل برخی فرهنگیان در سی سخت نیز گفت :۸۰۰ گروه جهادی فرهنگیان در کشور فعال هستند که فعالیت آنها در قالب بازسازی "هر گروه جهادی یک ساختمان مسکونی مربوط به فرهنگیان"
 ساماندهی می‌شود
 رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور افزود : فعالیت گروه‌های جهادی از ۲۷ اسفند برای مشارکت در ساخت منازل آغاز می‌شود .
وی در این بازدید با تعدادی از گروه‌های مختلف مردم و در ادامه از منازل برخی فرهنگیان دیدن و با آنها گفتگو کرد. جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: مناطق مختلف شهر سی سخت به ۹ منطقه تبدیل شده و کار آواربرداری آن در حال انجام است.
 سرهنگ مثنوی گفت :در نقاطی از شهر اردوگاه اسکان سپاه راه اندازی و آماده اسکان موقت شهروندان زلزله زده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان هم گفت: منازل بیش از ۲۷۰ فرهنگی شاغل و بازنشسته از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده است. هادی زارع پور گفت: با پیگیری انجام شده از سوی اداره کل تعاون وزارت آموزش و پرورش  تسهیلاتی به فرهنگیانی که منازل آنها تخریب شده پرداخت می‌شود..
و ی گفت: پیگیری لازم برای تهیه کانکس نیز در حال انجام است. آقای گودرزی از فرهنگیان بازنشسته هم گفت :ساختمان مسکونی ما به کلی تخریب شده و در کنار آن در شرایط سخت در چادر زندگی میکنیم .
اقای شفاهی فرهنگی دیگر سی سختی هم گفت: زندگی در چادر در شرایط سخت به ویژه برف و باران دشوار و به لحاظ مسائل بهداشتی هم شرایط مطلوبی ندارد و نیازمند اسکانی مناسب هستیم.
 آقای ملایی فرهنگی بازنشسته که ساختمانهای خود و سه فرزندش تخریب شد گفت :هم اکنون ۳ خانوار آواره شده که تسریع در بازسازی از خواسته‌های اصلی ماست.
 رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان هم گفت :بسته های معیشتی ،غذای گرم و برخی اقلام مورد نیاز زلزله زدگان توزیع شد.
در این بازدید رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور از اردوگاه های آموزش و پرورش و سپاه بازدید و با گروه خادم الشهدا در یکی از مساجد سیسخت نیز دیدار کرد.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)